Sälenfjällen Rör AB
Org.nr: 559296-1865| Nyckeltal | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 899 | 6 188 | 4 228 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -74 | 315 | 441 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3899.0 | 6188.0 | 4228.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -1.7 | 5.3 | 10.8 |
| Kassalikviditet % | 181.1 | 204.6 | 178.0 |
| Soliditet % | 55.4 | 56.2 | 53.0 |
| Resultaträkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 899 | 6 188 | 4 228 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 965 | -5 860 | -3 773 |
| Avskrivningar (kSEK) | -52 | -52 | -39 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -66 | 328 | 455 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -74 | 315 | 441 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 80 | 262 | 402 |
| Skatt (kSEK) | 18 | 56 | 85 |
| Årets resultat (kSEK) | 62 | 206 | 317 |
| Balansräkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 117 | 169 | 221 |
| Summa varulager (kSEK) | 325 | 345 | 535 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 551 | 1 761 | 1 601 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 668 | 1 930 | 1 822 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 62 | 206 | 317 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 747 | 785 | 709 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 223 | 377 | 324 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 22 | 77 | 190 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 677 | 692 | 599 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 668 | 1 930 | 1 822 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
El - VVS och bygginstallationer.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten
Övriga branscher SNI
| 46810 - Partihandel med bränslen |
| 71124 - Teknisk konsultverksamhet inom energi-, miljö- och VVS-teknik |
| 93199 - Annan sportverksamhet |



