Alba Golf AB
Org.nr: 559291-0896| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 26 | 960 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 904 | -1 443 | -3 161 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 26.0 | 960.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | -4915.4 | -307.5 |
| Kassalikviditet % | 221.2 | 194.4 | 265.0 |
| Soliditet % | 54.0 | 38.3 | 38.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 26 | 960 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 779 | -1 304 | -1 917 |
| Avskrivningar (kSEK) | -140 | -140 | -140 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 779 | -1 278 | -958 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 904 | -1 443 | -3 161 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 146 | 307 | -2 011 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 146 | 307 | -2 011 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 284 | 424 | 564 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 9 099 | 7 203 | 6 185 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 382 | 7 627 | 6 750 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 29 | 29 | 29 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 146 | 307 | -2 011 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 069 | 2 923 | 2 616 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 200 | 1 000 | 1 800 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 4 114 | 3 705 | 2 334 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 382 | 7 627 | 6 750 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bedrivande av verksamhet avseende restauranger med spelautomater. Bedrivande av verksamhet avseende inomhusanläggningar med sportsimulatorer och möjlighet till förtäring samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93119 - Drift av sporthallar, idrottsplatser och andra sportanläggningar
Övriga branscher SNI
| 56110 - Restaurangverksamhet |



