Cibus Pirum AB
Org.nr: 559289-0015| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 951 | 3 232 | 2 712 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -21 352 | -41 468 | -24 370 |
| Antal anställda | 0 | 0 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | |
| Vinstmarginal % | 47.1 | -384.7 | 55.3 |
| Kassalikviditet % | 152.3 | 793.3 | 535.4 |
| Soliditet % | 5.6 | 10.1 | 8.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 951 | 3 232 | 2 712 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 259 | -4 619 | -2 992 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -308 | -1 387 | -280 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -21 352 | -41 468 | -24 370 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -14 059 | -47 358 | -24 091 |
| Skatt (kSEK) | 1 698 | -2 190 | -1 341 |
| Årets resultat (kSEK) | -15 757 | -45 168 | -22 750 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 862 161 | 247 144 | 168 190 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 131 715 | 454 875 | 612 859 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 993 876 | 702 019 | 781 049 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -15 757 | -45 168 | -22 750 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 55 467 | 71 224 | 69 220 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 851 924 | 573 459 | 597 146 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 86 485 | 57 336 | 114 468 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 993 876 | 702 019 | 781 049 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska direkt eller indirekt äga och förvalta fast egendom vars huvudsakliga inriktning är handel och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



