Träningsklubben i Kalmar AB
Org.nr: 559284-0655| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 5 311 | 4 308 | 4 022 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 576 | -76 | 305 |
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1327.8 | 1077.0 | 1005.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 11.1 | -1.5 | 7.9 |
| Kassalikviditet % | 149.1 | 108.2 | 139.9 |
| Soliditet % | 28.3 | 1.5 | 24.6 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 5 311 | 4 308 | 4 022 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 722 | -4 378 | -3 707 |
| Avskrivningar (kSEK) | -13 | -8 | 13 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 589 | -70 | 316 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 576 | -76 | 305 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 437 | -31 | 305 |
| Skatt (kSEK) | 91 | 0 | 70 |
| Årets resultat (kSEK) | 346 | -31 | 235 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 42 | 54 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 7 | 20 | 12 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 672 | 1 712 | 1 356 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 714 | 1 766 | 1 356 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 346 | -31 | 235 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 374 | 27 | 298 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 140 | 0 | 45 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 83 | 174 | 52 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 117 | 1 564 | 961 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 714 | 1 766 | 1 356 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva drift av gymanläggningar, äga och förvalta fast egendom och värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93130 - Drift av gymanläggningar



