Leosign Holding AB
Org.nr: 559282-6761| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 123 | 120 | 129 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 4 193 | 4 809 | 4 639 |
| Antal anställda | 0 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 3444.7 | 4059.2 | 3645.7 |
| Kassalikviditet % | 1781.6 | 43.6 | 1262.3 |
| Soliditet % | 89.4 | 79.4 | 86.7 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 123 | 120 | 129 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -95 | -86 | -61 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 28 | 35 | 68 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 4 193 | 4 809 | 4 639 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 4 193 | 4 809 | 4 639 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 1 | 29 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 193 | 4 808 | 4 610 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 12 822 | 13 186 | 10 293 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 677 | 633 | 669 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 13 498 | 13 819 | 10 963 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 4 193 | 4 808 | 4 610 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 12 061 | 10 968 | 9 510 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 400 | 1 400 | 1 400 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 38 | 1 451 | 53 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 13 498 | 13 819 | 10 963 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att bedriva detaljhandelsrörelse med dagligvaror inom ICA-verksamheten i Sverige och annan därmed förenlig verksamhet. Bolaget ska äga och förvalta fastigheter, värdepapper, samt fast och lös egendom.



