Nordic Income Fund Sweden Holding 1 AB
Org.nr: 559278-8516| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 104 | 19 118 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -56 173 | -7 661 | -204 193 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 84987.5 | 746.1 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 123.6 | 3.8 | 257.0 |
| Soliditet % | 31.0 | 31.1 | 28.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 104 | 19 118 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -606 | -754 | -957 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -502 | 18 364 | -957 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -56 173 | -7 661 | -204 193 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -60 802 | -12 909 | -205 766 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 1 991 | 40 |
| Årets resultat (kSEK) | -60 802 | -14 900 | -205 806 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 867 906 | 2 908 788 | 3 141 964 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 70 667 | 51 293 | 57 671 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 938 573 | 2 960 081 | 3 199 635 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -60 802 | -14 900 | -205 806 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 911 139 | 920 845 | 895 398 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 970 237 | 690 920 | 2 281 794 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 57 197 | 1 348 316 | 22 442 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 938 573 | 2 960 081 | 3 199 635 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt och indirekt förvalta fast och lös egendom, bedriva investeringsverksamhet och i samband därmed äga och förvalta aktier och andra värdepapper samt bedriva annan verksamhet som styrelsen anser vara förenlig därmed.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



