Ankarsmedjan Social AB
Org.nr: 559274-8270| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 341 | 4 623 | 4 996 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 616 | -537 | 281 |
| Antal anställda | 3 | 4 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1447.0 | 1155.8 | 1249.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 14.3 | -11.3 | 5.7 |
| Kassalikviditet % | 329.5 | 284.7 | 197.0 |
| Soliditet % | 69.3 | 64.6 | 60.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 341 | 4 623 | 4 996 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 742 | -5 147 | -4 714 |
| Avskrivningar (kSEK) | -243 | -756 | -108 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 600 | -523 | 282 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 616 | -537 | 281 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 556 | -497 | 280 |
| Skatt (kSEK) | 28 | 19 | 74 |
| Årets resultat (kSEK) | 528 | -516 | 206 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 109 | 352 | 445 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 488 | 1 546 | 1 249 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 597 | 1 898 | 1 694 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 26 | 26 | 26 |
| Årets resultat (kSEK) | 528 | -516 | 206 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 642 | 1 114 | 880 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 200 | 140 | 180 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 100 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 755 | 543 | 634 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 597 | 1 898 | 1 694 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva restaurang- och cateringverksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



