Thevea Brands Group AB
Org.nr: 559271-8240| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 5 476 | 3 985 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -575 | -1 911 | -30 700 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 1992.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | -12.1 | -718.1 |
| Kassalikviditet % | 1.2 | 29.0 | 23.8 |
| Soliditet % | 46.3 | 47.6 | 29.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 5 476 | 3 985 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -395 | -3 017 | -3 800 |
| Avskrivningar (kSEK) | |||
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -395 | 2 459 | 185 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -575 | -1 911 | -30 700 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -6 775 | -3 451 | -52 126 |
| Skatt (kSEK) | -7 140 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 365 | -3 451 | -52 126 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 37 887 | 30 747 | 30 747 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 238 | 5 510 | 6 261 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 38 125 | 36 257 | 37 008 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 56 | 56 | 56 |
| Årets resultat (kSEK) | 365 | -3 451 | -52 126 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 17 636 | 17 271 | 10 723 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 20 489 | 18 986 | 26 285 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 38 125 | 36 257 | 37 008 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta aktier i dotterbolag och annan lös egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



