G.M.H. Pizzeria AB
Org.nr: 559256-3851| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 40 047 | 41 823 | 44 453 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 41 | 1 565 | 296 |
| Antal anställda | 29 | 30 | 37 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1380.9 | 1394.1 | 1201.4 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 1.3 | 4.3 | 1.1 |
| Kassalikviditet % | 38.3 | 62.8 | 22.8 |
| Soliditet % | 15.6 | 17.1 | 11.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 40 047 | 41 823 | 44 453 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -39 543 | -40 015 | -43 948 |
| Avskrivningar (kSEK) | -2 808 | -2 706 | -1 497 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 504 | 1 808 | 506 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 41 | 1 565 | 296 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 41 | 1 869 | 216 |
| Skatt (kSEK) | 74 | 419 | 49 |
| Årets resultat (kSEK) | -33 | 1 450 | 167 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 9 685 | 10 444 | 12 333 |
| Summa varulager (kSEK) | 647 | 473 | 505 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 945 | 4 577 | 3 467 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 14 630 | 15 021 | 15 800 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -33 | 1 450 | 167 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 278 | 2 571 | 1 521 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 304 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 131 | 5 910 | 994 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 11 220 | 6 540 | 12 980 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 14 630 | 15 021 | 15 800 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva restaurang och pizzeria samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



