Fearnleys Sweden AB
Org.nr: 559252-9027
Koncernmoder:
Fearnleys AS
Dotterbolag:
Moderbolag:
Fearnleys AS
F-skattesedel :
Ja
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 139 | 6 961 | 5 386 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 866 | 1 789 | 2 614 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 7139.0 | 6961.0 | 5386.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 26.3 | 26.0 | 48.6 |
| Kassalikviditet % | 210.4 | 307.3 | 340.3 |
| Soliditet % | 52.5 | 67.5 | 70.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 139 | 6 961 | 5 386 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 285 | -5 262 | -2 953 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 854 | 1 699 | 2 433 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 866 | 1 789 | 2 614 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 865 | 1 789 | 2 614 |
| Skatt (kSEK) | 394 | 388 | 547 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 471 | 1 401 | 2 067 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 468 | 10 263 | 7 820 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 6 468 | 10 263 | 7 820 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 471 | 1 401 | 2 067 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 394 | 6 923 | 5 522 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 074 | 3 340 | 2 298 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 6 468 | 10 263 | 7 820 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva skeppsmäkleri, olje- och gasmäkleri, spedition, förmögenhetsförvaltning, äga och förvalta fastigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
52260 - Annan stödverksamhet avseende transport



