Klövern Västerås Kryssen Regattan AB
Org.nr: 559252-1388| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 17 828 | 18 726 | 18 106 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 023 | -543 | 3 778 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 17.4 | 21.3 | 34.8 |
| Kassalikviditet % | 36.9 | 18.0 | 13.2 |
| Soliditet % | 2.5 | 5.7 | 0.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 17 828 | 18 726 | 18 106 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 084 | -2 078 | -1 855 |
| Avskrivningar (kSEK) | |||
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 089 | 3 994 | 6 283 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 023 | -543 | 3 778 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -2 523 | -3 449 | -2 185 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 523 | -3 449 | -2 185 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 104 939 | 106 733 | 106 347 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 58 886 | 10 241 | 8 009 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 163 825 | 116 974 | 114 356 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 523 | -3 449 | -2 185 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 175 | 6 697 | 146 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 53 444 | 53 377 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 159 650 | 56 833 | 60 833 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 163 825 | 116 974 | 114 356 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska direkt eller indirekt förvärva, äga, förvalta, utveckla och försälja fast egendom, äga och förvalta lös egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



