FSK Eckern Finans Holding AB
Org.nr: 559242-1787
Koncernmoder:
Fs Kkr Capital Corp
Dotterbolag:
Moderbolag:
Fs Kkr Capital Corp
F-skattesedel :
Nej
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 5 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -172 135 | -65 540 | -27 879 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 60.0 |
| Kassalikviditet % | 3514.8 | 410.2 | 419.5 |
| Soliditet % | 14.8 | 7.8 | 13.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 5 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 392 | -1 276 | -317 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -2 392 | -1 276 | -312 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -172 135 | -65 540 | -27 879 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -172 135 | -65 540 | -27 879 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -172 135 | -65 540 | -27 879 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 465 296 | 625 513 | 414 637 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 236 474 | 14 130 | 10 457 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 701 769 | 639 643 | 425 094 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -172 135 | -65 540 | -27 879 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 103 918 | 50 159 | 56 815 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 591 124 | 586 039 | 365 786 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 6 728 | 3 445 | 2 493 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 701 769 | 639 643 | 425 094 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva verksamhet med att vara holdingbolag samt bedriva portföljinvesteringar och investeringshantering och därmed förenlig verksamhet.



