VL Deltager AB
Org.nr: 559237-8052
Koncernmoder:
M62 Holding AS
Dotterbolag:
1 st
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -13 863 | -15 044 | 25 198 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | -0.8 | 6.4 | 8.2 |
| Soliditet % | 30.9 | 35.1 | 39.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -83 | -81 | -74 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -83 | -81 | -74 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -13 863 | -15 044 | 25 198 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -28 863 | -33 603 | 3 198 |
| Skatt (kSEK) | 1 859 | 1 052 | 786 |
| Årets resultat (kSEK) | -30 722 | -34 655 | 2 412 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 673 320 | 680 438 | 689 171 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | -23 | 119 | 76 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 673 297 | 680 557 | 689 247 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | -30 722 | -34 655 | 2 412 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 208 051 | 238 773 | 273 428 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 462 336 | 439 928 | 414 892 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 910 | 1 856 | 927 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 673 297 | 680 557 | 689 247 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska förvalta fast och lös egendom samt bedriva därmed förenlig verksamhet.



