Klemming Idrottsrehab & Fysioterapi AB
Org.nr: 559237-0133| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 073 | 2 896 | 2 922 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 564 | 527 | 490 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1024.3 | 965.3 | 730.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 18.5 | 18.3 | 16.8 |
| Kassalikviditet % | 650.4 | 698.6 | 553.8 |
| Soliditet % | 80.1 | 78.5 | 75.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 073 | 2 896 | 2 922 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 508 | -2 395 | -2 430 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 564 | 500 | 492 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 564 | 527 | 490 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 564 | 392 | 367 |
| Skatt (kSEK) | 119 | 84 | 77 |
| Årets resultat (kSEK) | 445 | 308 | 290 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 197 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 561 | 1 544 | 1 318 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 758 | 1 544 | 1 318 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 445 | 308 | 290 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 981 | 786 | 678 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 537 | 537 | 402 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 240 | 221 | 238 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 758 | 1 544 | 1 318 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Fysioterapibehandlingar för människor
Huvudbransch SNI
86950 - Fysioterapeutisk verksamhet



