VGR Kakel och Puts AB
Org.nr: 559236-9978| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 3 332 | 2 659 | 2 383 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 489 | 292 | 158 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1666.0 | 1329.5 | 1191.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 14.7 | 11.0 | 6.7 |
| Kassalikviditet % | 300.3 | 310.2 | 198.7 |
| Soliditet % | 65.0 | 67.8 | 57.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 3 332 | 2 659 | 2 383 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 844 | -2 381 | -2 223 |
| Avskrivningar (kSEK) | -2 | -3 | -3 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 489 | 279 | 159 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 489 | 292 | 158 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 409 | 292 | 379 |
| Skatt (kSEK) | 94 | 73 | 89 |
| Årets resultat (kSEK) | 315 | 219 | 290 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 2 | 140 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 087 | 791 | 773 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 087 | 793 | 912 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 25 | 25 | 25 |
| Årets resultat (kSEK) | 315 | 219 | 290 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 644 | 538 | 523 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 80 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 362 | 255 | 389 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 087 | 793 | 912 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Utföra färg, mur, och kakel arbeten. Bedriva försäljning av material och varor inom färg, mur, kakel samt badrumsinredningar. Tjänster och entreprenader inom byggindustrin.
Huvudbransch SNI
43330 - Golv- och väggbeläggningsarbeten



