Gymmet i Masthugget AB
Org.nr: 559235-4558| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 835 | 2 503 | 2 154 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 080 | 970 | 651 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 38.1 | 38.8 | 30.2 |
| Kassalikviditet % | 175.1 | 86.1 | 173.9 |
| Soliditet % | 60.3 | 56.5 | 56.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 835 | 2 503 | 2 154 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 774 | -1 557 | -1 505 |
| Avskrivningar (kSEK) | -151 | -84 | -61 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 061 | 947 | 649 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 080 | 970 | 651 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 722 | 19 | 530 |
| Skatt (kSEK) | 160 | 8 | 2 |
| Årets resultat (kSEK) | 562 | 11 | 528 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 131 | 1 232 | 503 |
| Summa varulager (kSEK) | 14 | 9 | 17 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 112 | 731 | 1 528 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 243 | 1 964 | 2 031 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 562 | 11 | 528 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 614 | 1 052 | 1 041 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 430 | 72 | 121 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 198 | 839 | 869 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 243 | 1 964 | 2 031 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Frejs Revisorer AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva friskvård, köp och försäljning av friskvårdsprodukter och redskap och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93130 - Drift av gymanläggningar



