M TEC Sverige AB
Org.nr: 559234-5507| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 142 257 | 88 962 | 29 184 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 47 | 2 366 | 985 |
| Antal anställda | 3 | 2 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 47419.0 | 44481.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 2.7 | 3.4 |
| Kassalikviditet % | 107.2 | 124.1 | 116.2 |
| Soliditet % | 12.1 | 18.2 | 12.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 142 257 | 88 962 | 29 184 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -142 203 | -86 595 | -28 197 |
| Avskrivningar (kSEK) | -280 | -26 | -5 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 54 | 2 368 | 988 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 47 | 2 366 | 985 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 727 | 1 686 | 985 |
| Skatt (kSEK) | 209 | 422 | 203 |
| Årets resultat (kSEK) | 518 | 1 264 | 782 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 540 | 214 | 33 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 24 490 | 17 192 | 11 306 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 26 030 | 17 406 | 11 339 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 518 | 1 264 | 782 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 138 | 2 620 | 1 357 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 680 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 250 | 250 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 22 839 | 13 855 | 9 733 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 26 030 | 17 406 | 11 339 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska äga och förvalta aktier. Hantering av schaktmassor till deponier samt sluttäckning av deponier, även hantera förorenade massor.
Huvudbransch SNI
42990 - Diverse övriga anläggningsarbeten



