Intendia AB
Org.nr: 559232-3470
Koncernmoder:
Intendia Holding AS
Dotterbolag:
2 st
Moderbolag:
Intendia Holding AS
F-skattesedel :
Nej
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 828 | -8 840 | 4 805 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 226.5 | 511.3 | 78.1 |
| Soliditet % | 57.3 | 81.4 | 65.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -576 | -380 | -1 571 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -576 | -380 | -1 571 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 828 | -8 840 | 4 805 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -104 | -10 101 | 5 149 |
| Skatt (kSEK) | 21 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -125 | -10 101 | 5 149 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 14 929 | 14 929 | 296 378 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 429 673 | 298 446 | 111 770 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 444 602 | 313 375 | 408 148 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -125 | -10 101 | 5 149 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 254 884 | 255 009 | 265 110 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 189 717 | 58 366 | 143 038 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 444 602 | 313 375 | 408 148 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta befintliga samt förvärva och utveckla nya verksamheter inom området eftergymnasial yrkesutbildning i såväl Sverige som internationellt, bedriva koncerninterna supporttjänster samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



