MG Malmö Parc Two AB
Org.nr: 559232-0187
Koncernmoder:
Pec Holdings Sarl
Dotterbolag:
Moderbolag:
Gm Logistics Parks
F-skattesedel :
Ja
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 40 613 | 39 611 | 19 068 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 4 517 | 6 530 | 1 157 |
| Antal anställda | 0 | 0 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 51.3 | 58.7 | 49.7 |
| Kassalikviditet % | 151.6 | 691.0 | 129.2 |
| Soliditet % | 22.0 | 22.3 | 3.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 40 613 | 39 611 | 19 068 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -19 834 | -17 309 | -10 612 |
| Avskrivningar (kSEK) | -10 329 | -8 663 | -3 299 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 20 779 | 22 301 | 8 456 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 4 517 | 6 530 | 1 157 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 4 517 | 6 531 | 1 157 |
| Skatt (kSEK) | 2 362 | 1 035 | 680 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 155 | 5 496 | 477 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 489 878 | 500 353 | 407 893 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 12 715 | 26 181 | 33 466 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 502 593 | 526 534 | 441 359 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 12 050 | 12 050 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 155 | 5 496 | 477 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 90 425 | 98 270 | 13 374 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 25 274 | 23 970 | 1 586 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 378 505 | 400 505 | 400 505 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 8 389 | 3 789 | 25 894 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 502 593 | 526 534 | 441 359 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt eller indirekt, äga, förvalta och upplåta nyttjanderätt i fast egendom och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



