Märsta 18:1 AB
Org.nr: 559230-4553| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 686 | 3 680 | 3 487 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 000 | 192 | 631 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2343.0 | 1840.0 | 1743.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 33.2 | 15.1 | 25.4 |
| Kassalikviditet % | 68.1 | 72.8 | 91.1 |
| Soliditet % | 4.9 | 1.5 | 7.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 686 | 3 680 | 3 487 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 134 | -3 125 | -2 628 |
| Avskrivningar (kSEK) | -364 | -70 | -61 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 552 | 555 | 859 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 000 | 192 | 631 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 000 | 192 | 632 |
| Skatt (kSEK) | 206 | 41 | 131 |
| Årets resultat (kSEK) | 794 | 151 | 501 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 15 422 | 14 376 | 5 688 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 838 | 2 668 | 2 010 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 17 260 | 17 044 | 7 698 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 794 | 151 | 501 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 844 | 250 | 599 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 13 716 | 13 127 | 4 892 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 700 | 3 667 | 2 207 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 17 260 | 17 044 | 7 698 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att äga och förvalta fastigheter och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



