Cut & Slice AB
Org.nr: 559225-9807| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 11 793 | 4 092 | 3 175 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 196 | -327 | 618 |
| Antal anställda | 7 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1684.7 | 4092.0 | 3175.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 10.5 | -7.9 | 20.0 |
| Kassalikviditet % | 85.0 | 29.9 | 196.8 |
| Soliditet % | 36.3 | 2.7 | 46.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 11 793 | 4 092 | 3 175 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -10 555 | -4 414 | -2 540 |
| Avskrivningar (kSEK) | -423 | -98 | -35 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 237 | -323 | 635 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 196 | -327 | 618 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 668 | -192 | 482 |
| Skatt (kSEK) | 112 | 0 | 62 |
| Årets resultat (kSEK) | 556 | -192 | 420 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 610 | 1 946 | 75 |
| Summa varulager (kSEK) | 112 | 98 | 39 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 279 | 729 | 716 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 889 | 2 675 | 792 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 556 | -192 | 420 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 629 | 72 | 264 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 527 | 0 | 135 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 360 | 496 | 48 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 373 | 2 107 | 344 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 889 | 2 675 | 792 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Pizza-restaurang med alla rättigheter, samt catering, lunchservering och kvällsöppet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



