Stadsdelscentrum Holding AB
Org.nr: 559225-1192
Koncernmoder:
Nrep Nordic Strategies Fund IV L
Dotterbolag:
5 st
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 054 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 002 | 18 679 | 15 772 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 4619.4 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 188.4 | 3.5 | 156.8 |
| Soliditet % | 31.5 | 31.0 | 29.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 054 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 411 | -67 | -102 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -357 | -67 | -102 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 002 | 18 679 | 15 772 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 7 349 | 18 760 | 15 858 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 7 349 | 18 760 | 15 858 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 225 922 | 1 213 822 | 1 197 609 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 68 480 | 27 724 | 21 395 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 294 402 | 1 241 546 | 1 219 004 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 7 349 | 18 760 | 15 858 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 407 579 | 384 958 | 361 506 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 850 480 | 65 000 | 843 850 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 36 343 | 791 588 | 13 648 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 294 402 | 1 241 546 | 1 219 004 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att direkt och indirekt förvalta fast och lös egendom, bedriva investeringsverksamhet och i samband därmed äga och förvalta aktier och andra värdepapper samt bedriva annan verksamhet som styrelsen anser vara förenlig därmed.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



