The Picts Bar AB
Org.nr: 559217-9914| Nyckeltal | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 12 427 | 10 097 | 9 089 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 036 | 135 | 718 |
| Antal anställda | 9 | 9 | 9 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1380.8 | 1121.9 | 1009.9 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 8.4 | 1.7 | 8.6 |
| Kassalikviditet % | 237.3 | 528.2 | 305.1 |
| Soliditet % | 51.4 | 72.2 | 53.4 |
| Resultaträkning | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 12 427 | 10 097 | 9 089 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -11 414 | -9 961 | -8 313 |
| Avskrivningar (kSEK) | -107 | -207 | -380 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 011 | 136 | 775 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 036 | 135 | 718 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 036 | 135 | 718 |
| Skatt (kSEK) | 212 | 26 | 151 |
| Årets resultat (kSEK) | 824 | 109 | 567 |
| Balansräkning | 2025-08 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 289 | 396 | 1 228 |
| Summa varulager (kSEK) | 100 | 92 | 89 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 181 | 2 437 | 2 402 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 469 | 2 833 | 3 630 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 824 | 109 | 567 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 270 | 2 046 | 1 937 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 322 | 342 | 935 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 877 | 444 | 758 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 469 | 2 833 | 3 630 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Restaurangverksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



