P.O Industri & Byggsmide AB
Org.nr: 559216-3793| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 230 | 864 | 891 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -140 | 153 | 283 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 230.0 | 864.0 | 891.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -61.3 | 17.7 | 31.9 |
| Kassalikviditet % | 2585.7 | 476.8 | 755.2 |
| Soliditet % | 98.4 | 85.7 | 86.8 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 230 | 864 | 891 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -371 | -711 | -609 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -141 | 153 | 283 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -140 | 153 | 283 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -140 | 152 | 283 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 31 | 58 |
| Årets resultat (kSEK) | -140 | 121 | 225 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 257 | 213 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 181 | 453 | 657 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 438 | 666 | 657 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -140 | 121 | 225 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 431 | 571 | 570 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 7 | 95 | 87 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 438 | 666 | 657 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Svets- och montagearbeten. Köpa och förvalta fastigheter.
Huvudbransch SNI
25530 - Metallegoarbeten



