Belgravia Invest AB
Org.nr: 559213-2715| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 100 | 1 099 | 1 101 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 646 | 740 | 755 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 60.9 | 67.3 | 68.6 |
| Kassalikviditet % | 58.1 | 44.4 | 28.3 |
| Soliditet % | 28.5 | 26.6 | 22.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 100 | 1 099 | 1 101 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -431 | -361 | -347 |
| Avskrivningar (kSEK) | |||
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 669 | 738 | 754 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 646 | 740 | 755 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 646 | 740 | 755 |
| Skatt (kSEK) | 133 | 152 | 151 |
| Årets resultat (kSEK) | 513 | 588 | 604 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 5 501 | 5 501 | 5 501 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 904 | 2 661 | 1 548 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 405 | 8 162 | 7 049 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Årets resultat (kSEK) | 513 | 588 | 604 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 682 | 2 168 | 1 581 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 6 723 | 5 994 | 5 468 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 405 | 8 162 | 7 049 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Göteborgs Revision Kommanditbolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet inom spel- och lotteribranschen, administrera spelverksamhet, tillverka och handla med spelutrustning, investera i utvecklingsföretag, äga och förvalta aktier och andelar i bolag samt idka handel med värdepapper jämte därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



