Hälsoservice med Tandvård i Stockholm AB
Org.nr: 559209-6092| Nyckeltal | 2025-11 | 2024-11 | 2023-11 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 924 | 1 002 | 606 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 181 | 196 | -72 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 606.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 19.6 | 19.6 | -11.9 |
| Kassalikviditet % | 291.1 | 238.9 | 146.7 |
| Soliditet % | 72.4 | 68.6 | 54.6 |
| Resultaträkning | 2025-11 | 2024-11 | 2023-11 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 924 | 1 002 | 606 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -743 | -806 | -680 |
| Avskrivningar (kSEK) | -12 | -12 | -18 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 181 | 196 | -75 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 181 | 196 | -72 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 181 | 196 | -72 |
| Skatt (kSEK) | 39 | 28 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 142 | 168 | -72 |
| Balansräkning | 2025-11 | 2024-11 | 2023-11 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 164 | 176 | 188 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 690 | 516 | 374 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 854 | 692 | 562 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 142 | 168 | -72 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 618 | 475 | 307 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 237 | 216 | 255 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 854 | 692 | 562 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva tandvårdsverksamhet.
Huvudbransch SNI
86230 - Tandläkarverksamhet



