Restaurang och Pizzeria Mona Lisa i Kumla AB
Org.nr: 559208-8065| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 696 | 6 480 | 6 058 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 258 | 275 | 541 |
| Antal anställda | 9 | 6 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 855.1 | 1080.0 | 1211.6 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 3.4 | 4.3 | 9.0 |
| Kassalikviditet % | 124.1 | 322.7 | 266.7 |
| Soliditet % | 42.4 | 68.9 | 62.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 696 | 6 480 | 6 058 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -7 439 | -6 201 | -5 514 |
| Avskrivningar (kSEK) | -86 | -70 | -118 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 258 | 280 | 544 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 258 | 275 | 541 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 143 | 203 | 325 |
| Skatt (kSEK) | 33 | 46 | 69 |
| Årets resultat (kSEK) | 110 | 157 | 256 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 511 | 229 | 144 |
| Summa varulager (kSEK) | 114 | 56 | 63 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 189 | 1 350 | 1 714 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 701 | 1 579 | 1 857 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 110 | 157 | 256 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 282 | 740 | 873 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 554 | 438 | 366 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 866 | 401 | 619 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 701 | 1 579 | 1 857 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva restaurangverksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



