MUM Compliance AB
Org.nr: 559206-2300
Koncernmoder:
AMP Eleven II AS
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 12 084 | 14 142 | 10 278 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 590 | 579 | 563 |
| Antal anställda | 10 | 15 | 9 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1208.4 | 942.8 | 1142.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 4.9 | 4.1 | 5.5 |
| Kassalikviditet % | 167.8 | 157.2 | 163.9 |
| Soliditet % | 40.4 | 36.4 | 38.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 12 084 | 14 142 | 10 278 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -11 496 | -13 565 | -9 715 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 588 | 576 | 563 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 590 | 579 | 563 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 589 | 580 | 563 |
| Skatt (kSEK) | 125 | 126 | 120 |
| Årets resultat (kSEK) | 464 | 454 | 443 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 376 | 4 668 | 3 199 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 376 | 4 668 | 3 199 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 464 | 454 | 443 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 364 | 1 700 | 1 246 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 012 | 2 969 | 1 952 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 376 | 4 668 | 3 199 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Managementkonsulting inom finansiella regelverk och där tillhörande tjänster.
Huvudbransch SNI
70200 - Konsultverksamhet avseende företags organisation



