Tullholmssågen kvarter 7 i Karlstad AB
Org.nr: 559205-1808| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 20 874 | 19 599 | 15 079 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 368 | -63 | -6 400 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 59.8 | 63.5 | 72.7 |
| Kassalikviditet % | 0.7 | 0.6 | 0.7 |
| Soliditet % | 1.8 | 0.7 | 0.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 20 874 | 19 599 | 15 079 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 395 | -7 156 | -4 124 |
| Avskrivningar (kSEK) | -3 053 | -3 053 | -763 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 12 479 | 12 443 | 10 955 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 368 | -63 | -6 400 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 943 | -750 | -8 231 |
| Skatt (kSEK) | 136 | 70 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 807 | -820 | -8 231 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 272 503 | 274 853 | 264 362 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 585 | 571 | 558 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 273 088 | 275 424 | 264 920 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 807 | -820 | -8 231 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 857 | 50 | 50 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 2 706 | 2 280 | 1 593 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 179 415 | 180 000 | 180 000 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 86 939 | 91 738 | 81 921 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 273 088 | 275 424 | 264 920 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall direkt eller indirekt genom hel- eller delägda bolag, förvärva, förvalta, förädla, äga fast egendom och värdepapper samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder



