Atviva AB
Org.nr: 559198-1914| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -29 111 | -12 069 | -13 356 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 4.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 2 407 | 2 119 | 1 814 |
| Löner till övriga (kSEK) | 2 407 | 2 792 | 3 709 |
| Vinstmarginal % | -18100.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 39.7 | 40.0 | 73.1 |
| Soliditet % | 36.5 | 50.9 | 50.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 952 | -8 171 | -9 104 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -8 948 | -8 170 | -9 104 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -29 111 | -12 069 | -13 356 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -3 416 | 631 | 11 032 |
| Skatt (kSEK) | 2 727 | 2 613 | 140 |
| Årets resultat (kSEK) | -6 143 | -1 982 | 10 892 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 372 703 | 220 333 | 174 834 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 69 562 | 34 321 | 62 937 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 442 265 | 254 654 | 237 770 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 171 | 160 | 151 |
| Årets resultat (kSEK) | -6 143 | -1 982 | 10 892 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 157 915 | 129 497 | 120 277 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 4 395 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 104 579 | 39 400 | 31 360 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 175 377 | 85 758 | 86 133 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 442 265 | 254 654 | 237 770 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolagets verksamhet ska vara att, direkt eller indirekt, äga och förvalta värdepapper i bolag som bedriver vård och omsorg samt att bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



