Inox Solutions AB
Org.nr: 559196-9877| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 789 | 11 757 | 12 818 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -997 | -1 148 | 187 |
| Antal anställda | 1 | 6 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 591.8 | 1959.5 | 2136.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -54.4 | -8.4 | 1.5 |
| Kassalikviditet % | 27.6 | 126.2 | 275.2 |
| Soliditet % | 18.0 | 23.1 | 83.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 789 | 11 757 | 12 818 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 222 | -12 762 | -12 631 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | -63 | -63 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -434 | -1 005 | 187 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -997 | -1 148 | 187 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -997 | -1 148 | 204 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 42 |
| Årets resultat (kSEK) | -997 | -1 148 | 162 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-08 | 2023-08 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 8 792 | 8 390 | 115 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 2 359 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 755 | 3 379 | 4 536 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 547 | 11 769 | 4 652 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -997 | -1 148 | 162 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 716 | 2 713 | 3 861 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 5 100 | 6 379 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 731 | 2 678 | 791 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 547 | 11 769 | 4 652 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva försäljning av järnhandelsvaror, rostfria beslag och ritnings detaljer och båttillbehör samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
46841 - Partihandel med järnhandelsvaror



