CarryGenes Oncology AB
Org.nr: 559196-1890| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 305 | 6 818 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -8 774 | -2 332 | -24 845 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 305.0 | 1136.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | -721.0 | -364.2 |
| Kassalikviditet % | 207.7 | 253.1 | 265.3 |
| Soliditet % | 71.5 | 78.4 | 77.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 305 | 6 818 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 517 | -2 504 | -31 828 |
| Avskrivningar (kSEK) | -5 144 | 5 144 | -20 313 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -8 517 | -2 199 | -25 011 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -8 774 | -2 332 | -24 845 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -8 774 | -2 332 | -24 845 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 2 541 |
| Årets resultat (kSEK) | -8 774 | -2 332 | -27 386 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 4 856 | 10 000 | 10 000 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 041 | 12 036 | 15 428 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 11 897 | 22 036 | 25 428 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 59 | 59 | 59 |
| Årets resultat (kSEK) | -8 774 | -2 332 | -27 386 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 8 507 | 17 281 | 19 613 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 390 | 4 755 | 5 815 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 11 897 | 22 036 | 25 428 |
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva medicinsk forskning samt äga och förvalta immateriella rättigheter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
72101 - Bioteknisk forskning och utveckling



