Connys Rörläggeri AB
Org.nr: 559189-4430| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 16 516 | 13 980 | 8 505 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 104 | 1 110 | 1 008 |
| Antal anställda | 5 | 4 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3303.2 | 3495.0 | 4252.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 12.8 | 8.0 | 11.9 |
| Kassalikviditet % | 240.2 | 190.7 | 318.5 |
| Soliditet % | 63.8 | 55.7 | 70.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 16 516 | 13 980 | 8 505 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -14 405 | -12 867 | -7 491 |
| Avskrivningar (kSEK) | -32 | -32 | -26 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 2 111 | 1 114 | 1 015 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 104 | 1 110 | 1 008 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 514 | 1 110 | 1 008 |
| Skatt (kSEK) | 370 | 253 | 231 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 144 | 857 | 777 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 844 | 943 | 239 |
| Summa varulager (kSEK) | 210 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 040 | 3 791 | 2 978 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 884 | 4 734 | 3 217 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 144 | 857 | 777 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 283 | 2 639 | 2 282 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 590 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 107 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 011 | 1 988 | 935 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 884 | 4 734 | 3 217 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall utföra installationer av värme- och sanitära anläggningar samt idka därmed förenlig verksamhet. Därutöver skall bolaget förvalta lös och fast egendom såsom värdepapper.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten



