Haga Tapperi AB
Org.nr: 559188-7244| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 52 972 | 46 003 | 45 180 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 627 | 3 434 | -3 388 |
| Antal anställda | 9 | 10 | 7 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 5885.8 | 4600.3 | 6454.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 2.0 | 8.7 | -6.6 |
| Kassalikviditet % | 14.7 | 9.6 | 6.6 |
| Soliditet % | 7.3 | 9.7 | 0.7 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 52 972 | 46 003 | 45 180 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -51 921 | -46 088 | -48 145 |
| Avskrivningar (kSEK) | -714 | -665 | -243 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 051 | -86 | -2 966 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 627 | 3 434 | -3 388 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 0 | 34 | -3 388 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 0 | 34 | -3 388 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 4 354 | 4 963 | 5 911 |
| Summa varulager (kSEK) | 7 491 | 4 495 | 5 446 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 9 360 | 5 395 | 6 247 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 13 714 | 10 357 | 12 158 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 0 | 34 | -3 388 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 004 | 1 004 | 80 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 12 710 | 9 354 | 12 078 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 13 714 | 10 357 | 12 158 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva tillverkning och fyllning av bag-inboxprodukter och flaskor för hälso- och livsmedelsbranschen med produkter baserade på naturliga råvaror som bär, frukt och grönsaker samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
10320 - Juice- och safttillverkning



