Stenströms Intressenter AB
Org.nr: 559187-0141| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 046 | -5 174 | -8 811 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 966.0 | 779.3 | 266.3 |
| Soliditet % | 76.7 | 68.0 | 50.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -67 | -67 | -64 |
| Avskrivningar (kSEK) | |||
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -67 | -67 | -64 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 046 | -5 174 | -8 811 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 48 725 | 38 611 | 33 005 |
| Skatt (kSEK) | 10 277 | 8 167 | 6 912 |
| Årets resultat (kSEK) | 38 448 | 30 444 | 26 093 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 199 000 | 199 000 | 199 000 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 102 892 | 69 479 | 83 114 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 301 892 | 268 479 | 282 114 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 5 225 | 5 000 | 5 000 |
| Årets resultat (kSEK) | 38 448 | 30 444 | 26 093 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 179 752 | 141 304 | 110 860 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 65 140 | 51 911 | 38 696 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 46 349 | 66 349 | 101 349 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 10 651 | 8 915 | 31 209 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 301 892 | 268 479 | 282 114 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Aktiebolaget ska genom dotterbolag eller på annat sätt bedriva tillverkning och försäljning av dam- och herrkonfektion samt bedriva därmed förenlig verksamhet.



