Hantverk Norr AB
Org.nr: 559180-5840| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 078 | 1 469 | 871 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 529 | 296 | 51 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1078.0 | 1469.0 | 871.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 49.2 | 20.1 | 5.9 |
| Kassalikviditet % | 381.6 | 248.9 | 162.8 |
| Soliditet % | 77.3 | 60.8 | 47.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 078 | 1 469 | 871 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -623 | -1 223 | -819 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 455 | 245 | 51 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 529 | 296 | 51 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 530 | 387 | 38 |
| Skatt (kSEK) | 94 | 70 | 8 |
| Årets resultat (kSEK) | 436 | 317 | 30 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 115 | 115 | 115 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 580 | 545 | 280 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 695 | 659 | 395 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 436 | 317 | 30 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 537 | 401 | 114 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 92 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 5 | 39 | 16 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 152 | 219 | 172 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 695 | 659 | 395 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Måleri- snickeri- och städjobb och därtill förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43320 - Byggnadssnickeriarbeten
Övriga branscher SNI
| 43341 - Måleriarbeten |
| 81100 - Fastighetsrelaterad stödverksamhet |
| 81210 - Lokalvård |



