L Klemo Industrifastigheter AB
Org.nr: 559179-1636| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 120 | 1 680 | 1 200 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 082 | 1 053 | -486 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 54.7 | 71.6 | -27.3 |
| Kassalikviditet % | 374.2 | 304.0 | 213.7 |
| Soliditet % | 38.3 | 30.7 | 27.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 120 | 1 680 | 1 200 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -962 | -481 | -1 557 |
| Avskrivningar (kSEK) | -415 | -163 | -1 348 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 158 | 1 199 | -357 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 082 | 1 053 | -486 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 958 | 1 053 | -486 |
| Skatt (kSEK) | 197 | 216 | -100 |
| Årets resultat (kSEK) | 761 | 837 | -386 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 5 960 | 5 017 | 5 939 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 666 | 456 | 438 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 6 627 | 5 473 | 6 377 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 761 | 837 | -386 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 439 | 1 678 | 1 741 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 124 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 3 780 | 3 539 | 4 325 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 178 | 150 | 205 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 6 627 | 5 473 | 6 377 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Förvaltning och uthyrning av fastigheter.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler
Övriga branscher SNI
| 68201 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade bostäder |



