Iron Branch Invest AB
Org.nr: 559178-9705| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 556 | 1 | 169 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 32 868 | -12 878 | -41 586 |
| Antal anställda | 0 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 451.9 | -47600.0 | -23834.3 |
| Kassalikviditet % | 3.7 | 4.9 | 15.5 |
| Soliditet % | 57.5 | 16.8 | 42.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 556 | 1 | 169 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -378 | -2 165 | -1 757 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 7 177 | -2 164 | -1 588 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 32 868 | -12 878 | -41 586 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 32 139 | -11 948 | -40 886 |
| Skatt (kSEK) | 450 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 31 689 | -11 948 | -40 886 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 62 778 | 25 211 | 35 214 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 001 | 1 071 | 3 457 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 63 779 | 26 282 | 38 670 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 31 689 | -11 948 | -40 886 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 36 109 | 4 421 | 16 368 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 728 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 26 942 | 21 862 | 22 302 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 63 779 | 26 282 | 38 670 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Parsells Revisionsbyrå Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska direkt eller genom dotterbolag verka som konsulter eller utveckla egna projekt med inriktning analys, företagsekonomi, lead generation, marknadsföring, e-handel, it och företags- strategier samt därmed förenlig verksamhet. Vidare ska Bolaget direkt eller genom dotterbolag, bedriva rörelse inom venture capital samt äga och förvalta fast och lös egendom. All verksamhet kan bedrivas i Sverige och utomlands.
Huvudbransch SNI
62201 - Datakonsultverksamhet
Övriga branscher SNI
| 70200 - Konsultverksamhet avseende företags organisation |



