CloCom AB
Org.nr: 559178-4656| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 13 128 | 12 504 | 10 757 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 371 | 509 | 498 |
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3282.0 | 3126.0 | 2689.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 2.8 | 4.1 | 4.6 |
| Kassalikviditet % | 149.5 | 145.4 | 129.3 |
| Soliditet % | 37.9 | 38.3 | 28.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 13 128 | 12 504 | 10 757 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -12 756 | -11 996 | -10 256 |
| Avskrivningar (kSEK) | -1 | -14 | -116 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 372 | 509 | 499 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 371 | 509 | 498 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 371 | 509 | 498 |
| Skatt (kSEK) | 82 | 109 | 108 |
| Årets resultat (kSEK) | 289 | 400 | 390 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 100 | 101 | 115 |
| Summa varulager (kSEK) | 208 | 256 | 140 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 192 | 3 397 | 3 158 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 292 | 3 498 | 3 273 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 289 | 400 | 390 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 627 | 1 338 | 937 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 665 | 2 160 | 2 335 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 292 | 3 498 | 3 273 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska utföra It-tjänster och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
62100 - Dataprogrammering



