Svensk skadereglering AB
Org.nr: 559172-7986
Koncernmoder:
Geomatikk Holding AS
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 13 694 | 12 079 | 14 608 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 6 077 | 5 299 | 6 643 |
| Antal anställda | 11 | 10 | 9 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1244.9 | 1207.9 | 1623.1 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 44.4 | 43.9 | 45.5 |
| Kassalikviditet % | 106.2 | 103.4 | 100.1 |
| Soliditet % | 5.9 | 3.3 | 0.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 13 694 | 12 079 | 14 608 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 022 | -7 670 | -8 540 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 5 671 | 4 409 | 6 068 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 6 077 | 5 299 | 6 643 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 635 | 682 | -15 |
| Skatt (kSEK) | 135 | 144 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 500 | 538 | -15 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 18 257 | 17 458 | 23 432 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 18 257 | 17 458 | 23 432 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 500 | 538 | -15 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 070 | 570 | 32 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 17 188 | 16 888 | 23 400 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 18 257 | 17 458 | 23 432 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska tillhandahålla utredning och ekonomisk reglering av skador på ledningsnät samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
74990 - All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik



