Rosers E4 AB
Org.nr: 559170-4472| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 16 474 | 7 104 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 708 | 1 221 | -1 889 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 69.6 | 86.2 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 6.2 | 2.7 | 60.0 |
| Soliditet % | 5.1 | 4.4 | 2.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 16 474 | 7 104 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 119 | -1 076 | -78 |
| Avskrivningar (kSEK) | -3 404 | -567 | 3 404 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 11 355 | 6 028 | -78 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 7 708 | 1 221 | -1 889 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 7 708 | 1 220 | 479 |
| Skatt (kSEK) | 1 585 | 834 | 472 |
| Årets resultat (kSEK) | 6 123 | 386 | 7 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 140 732 | 144 006 | 102 372 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 8 797 | 3 811 | 144 499 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 149 528 | 147 817 | 246 871 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 6 123 | 386 | 7 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 7 575 | 6 451 | 6 065 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 141 953 | 141 365 | 240 805 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 149 528 | 147 817 | 246 871 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta dotterbolag som äger och förvaltar fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



