Torparens Konfektyr AB
Org.nr: 559165-5047| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 032 | 1 869 | 1 683 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 418 | 323 | 168 |
| Antal anställda | 2 | 2 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1016.0 | 934.5 | 841.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 20.7 | 17.5 | 10.1 |
| Kassalikviditet % | 132.5 | 124.9 | 121.9 |
| Soliditet % | 25.5 | 21.5 | 17.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 032 | 1 869 | 1 683 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 612 | -1 540 | -1 513 |
| Avskrivningar (kSEK) | -8 | -7 | 8 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 420 | 328 | 170 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 418 | 323 | 168 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 419 | 323 | 168 |
| Skatt (kSEK) | 87 | 68 | 35 |
| Årets resultat (kSEK) | 332 | 255 | 133 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 24 | 31 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 793 | 1 555 | 1 616 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 817 | 1 586 | 1 616 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 332 | 255 | 133 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 464 | 341 | 290 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 353 | 1 245 | 1 326 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 817 | 1 586 | 1 616 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Försäljning av brända mandlar och konfektyr
Huvudbransch SNI
47112 - Livsmedelshandel med brett sortiment, ej varuhus eller stormarknad



