Lancea Monsunen 13 AB
Org.nr: 559164-1153| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 859 | 1 209 | 1 083 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 34 | 164 | 247 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 32.1 | 38.2 | 45.8 |
| Kassalikviditet % | 527.5 | 234.6 | 40.3 |
| Soliditet % | 14.3 | 15.1 | 13.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 859 | 1 209 | 1 083 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -584 | -747 | -626 |
| Avskrivningar (kSEK) | -292 | -309 | -372 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 275 | 462 | 456 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 34 | 164 | 247 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 204 | 165 | 247 |
| Skatt (kSEK) | 47 | 48 | 51 |
| Årets resultat (kSEK) | 157 | 117 | 196 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 6 323 | 6 615 | 6 925 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 571 | 1 656 | 1 414 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 894 | 8 271 | 8 339 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 157 | 117 | 196 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 410 | 1 253 | 1 137 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 7 807 | 6 312 | 3 696 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 677 | 706 | 3 506 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 894 | 8 271 | 8 339 |
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet är att bedriva fastighetsförvaltning samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



