Bohus Rörläggeri AB
Org.nr: 559163-4638| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 5 986 | 3 906 | 6 442 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 748 | 202 | 845 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 5986.0 | 3906.0 | 6442.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 12.5 | 5.2 | 13.1 |
| Kassalikviditet % | 858.1 | 690.5 | 1100.8 |
| Soliditet % | 82.1 | 78.5 | 82.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 5 986 | 3 906 | 6 442 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 244 | -3 730 | -5 597 |
| Avskrivningar (kSEK) | -28 | -23 | 28 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 743 | 175 | 844 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 748 | 202 | 845 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 673 | 346 | 635 |
| Skatt (kSEK) | 144 | 79 | 137 |
| Årets resultat (kSEK) | 529 | 267 | 498 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 321 | 139 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 600 | 2 548 | 2 862 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 2 922 | 2 687 | 2 862 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 529 | 267 | 498 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 544 | 1 314 | 1 447 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 075 | 1 000 | 1 145 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 3 | 9 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 303 | 369 | 260 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 2 922 | 2 687 | 2 862 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Verksamheten består i att utföra VVS-tjänster.
Huvudbransch SNI
43221 - Värme- och sanitetsarbeten
Övriga branscher SNI
| 46842 - Partihandel med VVS-varor |



