Samhäll 71 AB
Org.nr: 559162-1338| Nyckeltal | 2024-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 094 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 179 | -17 136 | -677 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 10490.4 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 0.0 | 0.0 | 99.4 |
| Soliditet % | 3.0 | 0.0 | 0.0 |
| Resultaträkning | 2024-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 094 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -8 | 0 | -1 |
| Avskrivningar (kSEK) | |||
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 086 | 0 | -1 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 179 | -17 136 | -677 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 093 | -17 136 | -641 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | -132 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 093 | -17 136 | -509 |
| Balansräkning | 2024-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 220 546 | 1 209 335 | 25 428 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 | 1 | 75 000 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 220 547 | 1 209 336 | 100 428 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 093 | -17 136 | -509 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 36 157 | 192 | 45 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 6 | 6 | 6 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 23 735 | 24 940 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 184 384 | 1 185 403 | 75 437 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 220 547 | 1 209 336 | 100 428 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska, direkt eller indirekt äga och förvalta fastigheter och'/eller aktier samt bedriva därmed förenlig verksamhet.



