Care of VXO AB
Org.nr: 559161-0398| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 8 438 | 8 555 | 9 530 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 328 | -2 827 | -3 327 |
| Antal anställda | 1 | 2 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 8438.0 | 4277.5 | 3176.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -27.6 | -33.0 | -34.6 |
| Kassalikviditet % | 380.7 | 537.1 | 292.1 |
| Soliditet % | 46.7 | 32.7 | 68.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 8 438 | 8 555 | 9 530 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -10 766 | -11 379 | -12 829 |
| Avskrivningar (kSEK) | -43 | -268 | -705 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -2 328 | -2 825 | -3 300 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 328 | -2 827 | -3 327 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -328 | -827 | 1 173 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -328 | -827 | 1 173 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 117 | 108 | 375 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 464 | 6 010 | 3 727 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 580 | 6 117 | 4 102 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -328 | -827 | 1 173 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 671 | 1 999 | 2 826 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 000 | 3 000 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 910 | 1 119 | 1 276 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 580 | 6 117 | 4 102 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva en fysisk mötesplats med uthyrning av kontor- och konferenslokaler för små och medelstora företag, försäljning av personlig service och concierge tjänster till boende och medarbetare i fastigheten samt restaurang- och caféverksamhet och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
82300 - Arrangemang av kongresser och mässor



