Virvelvägen Kiruna AB
Org.nr: 559156-0064| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2024-02 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 640 | 948 | 963 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 0 | 571 | 609 |
| Antal anställda | 0 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 28.4 | 78.5 | 75.0 |
| Kassalikviditet % | 113.1 | 108.3 | 41.8 |
| Soliditet % | 22.3 | 22.0 | 25.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2024-02 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 640 | 948 | 963 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -458 | -204 | -240 |
| Avskrivningar (kSEK) | -101 | -63 | -53 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 182 | 744 | 722 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 0 | 571 | 609 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 47 | 425 | 610 |
| Skatt (kSEK) | 9 | 91 | 126 |
| Årets resultat (kSEK) | 38 | 334 | 484 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2024-02 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 5 300 | 5 400 | 3 065 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 389 | 364 | 217 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 689 | 5 765 | 3 282 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 38 | 334 | 484 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 192 | 1 154 | 821 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 100 | 147 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 4 058 | 4 128 | 1 943 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 344 | 336 | 519 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 689 | 5 765 | 3 282 |
Verksamhetsbeskrivning
Fastighetsförvaltning.
Huvudbransch SNI
42110 - Anläggning av vägar och motorvägar



