Lindmans snickeri och fastighetsservice AB
Org.nr: 559154-9158| Nyckeltal | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 436 | 1 376 | 1 203 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 288 | 446 | 305 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1436.0 | 1376.0 | 1203.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 20.1 | 32.6 | 25.8 |
| Kassalikviditet % | 942.5 | 1545.3 | -541.2 |
| Soliditet % | 89.4 | 93.5 | 118.8 |
| Resultaträkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 436 | 1 376 | 1 203 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 149 | -930 | -893 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | -11 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 288 | 446 | 310 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 288 | 446 | 305 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 288 | 445 | 306 |
| Skatt (kSEK) | 61 | 91 | 54 |
| Årets resultat (kSEK) | 227 | 354 | 252 |
| Balansräkning | 2026-03 | 2025-03 | 2024-03 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 999 | 819 | 368 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 999 | 819 | 368 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | 227 | 354 | 252 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 893 | 766 | 437 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 106 | 53 | -68 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 999 | 819 | 368 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Fastighetsservice såsom dörrar, fönster, lås, målning, montering. Verkstadsnickeri såsom inredning, trappor, kök, lackering, möbler, CAD-ritningar.
Huvudbransch SNI
43320 - Byggnadssnickeriarbeten



