Kurera Stöd & Boende AB
Org.nr: 559150-7735| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 19 940 | 16 617 | 14 227 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 117 | 1 922 | 2 875 |
| Antal anställda | 12 | 9 | 8 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1661.7 | 1846.3 | 1778.4 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 5.7 | 11.6 | 20.4 |
| Kassalikviditet % | 222.2 | 195.4 | 192.5 |
| Soliditet % | 70.4 | 66.5 | 64.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 19 940 | 16 617 | 14 227 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -18 845 | -14 715 | -11 330 |
| Avskrivningar (kSEK) | -105 | -60 | -56 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 094 | 1 902 | 2 897 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 117 | 1 922 | 2 875 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 389 | 1 922 | 2 875 |
| Skatt (kSEK) | 299 | 406 | 601 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 090 | 1 516 | 2 274 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 698 | 2 804 | 2 650 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 192 | 4 982 | 4 622 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 890 | 7 785 | 7 272 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 60 | 60 | 60 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 090 | 1 516 | 2 274 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 553 | 4 963 | 4 447 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 272 | 272 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 152 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 337 | 2 550 | 2 401 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 890 | 7 785 | 7 272 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget bedriver verksamhet inom individuellt stöd, omsorg & boendeinsatser.
Huvudbransch SNI
87992 - Omsorg och sociala insatser i övriga boendeformer för vuxna



