Järvaterrassen Group AB
Org.nr: 559148-0487| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-09 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 627 | 4 168 | 1 346 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 648 | -8 955 | 411 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -35.6 | -203.7 | 58.2 |
| Kassalikviditet % | 1.7 | 1.0 | 2.0 |
| Soliditet % | 5.0 | 8.0 | 4.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-09 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 627 | 4 168 | 1 346 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 274 | -12 657 | -563 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 647 | -8 489 | 784 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 648 | -8 955 | 411 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -1 648 | -8 955 | 501 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 10 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 648 | -8 955 | 491 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-09 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 23 925 |
| Summa varulager (kSEK) | 6 870 | 12 350 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 981 | 12 467 | 471 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 6 981 | 12 467 | 24 396 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 50 | 50 | 50 |
| Årets resultat (kSEK) | -1 648 | -8 955 | 491 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 349 | 997 | 1 035 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 6 632 | 11 470 | 23 360 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 6 981 | 12 467 | 24 396 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska direkt eller genom dotterbolag äga och förvalta aktier och fastigheter och eller bostadsrätter samt bedriva därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



